ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Γ' ΤΑΞΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΜΗ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΩΝ ΓΕΛ

Την Τετάρτη 29-3-2023 πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική ενημέρωση των μαθητών του σχολείου μας σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας, την δομή και την οργάνωση των γενικών λυκείων από την διευθύντρια του ΓΕΛ Βαλτινού κ. Αγγέλου Δήμητρα. Η κ. Αγγέλου αναφέρθηκε στο ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων και των τριών τάξεων, παρουσίασε τις ομάδες προσανατολισμού στην Β’ και Γ΄ λυκείου καθώς και τα επιστημονικά πεδία. Έγινε αναλυτική παρουσίαση της αντιστοιχίας προσανατολισμού και επιστημονικών πεδίων καθώς και πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων. Επίσης έγινε αναφορά για τις δυνατότητες που υπάρχουν μετά τις σπουδές στο ΓΕΛ. Ευχαριστούμε θερμά την κ. Αγγέλου για την αναλυτική και πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση.